Özgüven ve Özdeğer

Eğitim Hakkında

Kendine güveni yüksek olan insanların yaptıkları işlerde başarılı olma ihtimali yüksek olacaktır. Özgüveni yüksek olan insanlar her toplumda kendilerini gösterirler. Ancak her insan her konuda özgüveni aynı değildir. Bu nedenle gelişmesi gereken konu yalnız özgüven değildir. Bu eğitimde gerçek bir özgüvenin ne olduğunu öğrenecek, bu özgüvene sahip olmak için pratik öneriler göreceksiniz.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta
Özgüven ve öz değerin tanımı ve hayatımızdaki yeri

2. Hafta
Özgüven ve öz değeri geliştirmek için uygulama önerileri

3. Hafta
Özgüven ve öz değeri geliştirmek için uygulama önerileri

4.Hafta
BİTİRME SINAVI
VAKA ÇALIŞMASI
BİTİRME ÖDEVİ 
TAVSİYELER

Yetişkinlerin bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla her yetkinlik gelişimi için bu eğitimler farklı uygulamaların harmanlanmasıyla oluşturmuştur.

            Her bölümde sunulan 6-9 dakikalık videoları izleyerek konuya giriş yapacak, ardından verilen metinlerle bilgileri pekiştirebileceksiniz. Test aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca verilen bireysel gelişim ödevi ile konuya özgü adımları kendi hayatınızdan örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle  düşüncelerinizi paylaşmak ve farklı fikirleri okuyarak farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.

            Son haftada ise tüm konuları içeren bir test daha yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız. Ayrıca verilen vaka çalışmasını yapacak diğer kişilerin vaka çalışmalarını analiz ederek değerlendirecek ve konu hakkında kapsamlı düşünme ve fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size bir fırsat gösterecektir. Bitirme ödevi ise bu yetkinliği görünür ve kalıcı kılmak üzere, kendinize verdiğiniz bir taahhüt belgesi olarak kaydedilecektir.

            Her bölümde okuma (Kitap, makale) ve film (Sinema filmi; Konferanslar) izleme tavsiyeleri göreceksiniz. Bu ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize katkıda bulunacak ve daha derin bilgi edinmenizin yollarını açacaktır.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?