Müşteri Odaklılık

Eğitim Hakkında

Şirketler uzun vadeli yaşamak ve kar elde etmek için kurulurlar. İyi bir ürün yelpazesi, nitelikli çalışanlar ve diğer kaynaklarla işe başlandığı zaman müşteri edinmek bir şirketin yapması gereken ilk iştir. Daha sonra ise müşterileri elde tutmak ve onlarla yeni işler yapmak gerekir. Bunları yapabilmek için müşterinin önemini bilmek beklentilerini hesap edebilmek ve çalışan davranışlarını müşteriyi memnun edecek şekilde olmasını sağlamak başarı ve için k mutlaka yatılması gereken adımlardır. Bu eğitimde hedeflerinize ulaşmak ve müşterilerinizi memnun etmek üzere hangi davranışları edinmeniz gerektiğini örneklerle görecek ve yapılacak egzersizlerle yeni davranışları hayata geçirmeyi kolaylaştıracaksınız.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta
Müşteri Odaklı Olmayan davranışlar
Müşterinin anlamı ve önemi

2. Hafta
Müşteri Odaklı davranışlar
Müşteri ile temas noktaları ve Müşteri beklentileri

3. Hafta
Müşteri tipleri
Müşteri ile ilgili Prosedürler
Müşteri Şikayetleri

4.Hafta
BİTİRME SINAVI
VAKA ÇALIŞMASI
BİTİRME ÖDEVİ
TAVSİYELER

Yetişkinlerin  bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla  her yetkinlik gelişimi için  bu  eğitimler farklı uygulamaların  harmanlanmasıyla  oluşturmuştur.

Her  bölümde  sunulan  6-9  dakikalık  videoları  izleyerek konuya  giriş yapacak, ardından verilen  metinlerle bilgileri  pekiştirebileceksiniz.   Testler  aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca  verilen bireysel gelişim  ödevi ile   konuya  özgü adımları  kendi hayatınızdan  örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma  forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle  düşüncelerinizi paylaşmak ve  farklı  fikirleri okuyarak  farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.

Son haftada  ise  tüm konuları içeren bir  test daha  yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız.  Ayrıca  verilen  vaka  çalışmasını yapacak diğer kişilerin  vaka  çalışmalarını  analiz ederek değerlendirecek ve  konu hakkında  kapsamlı düşünme ve  fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar   öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size  bir fırsat   gösterecektir.  Bitirme  ödevi ise bu yetkinliği  görünür  ve kalıcı kılmak üzere , kendinize verdiğiniz  bir taahhüt  belgesi olarak  kaydedilecektir.

Her bölümde   okuma  ( kitap, makale)  ve  film (  sinema  filmi;  Konferanslar)  izleme tavsiyeleri  göreceksiniz. Bu  ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize  katkıda bulunacak ve  daha  derin bilgi edinmenizin  yollarını açacaktır. 

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?