Kendini Doğru Değerlendirmek

Eğitim Hakkında

İnsanlar genel olarak kendi yetkinleri hakkında tarafsız olamadıkları gibi kendileri hakkında doğru değerlendirmelerde bulunamazlar. Araştırmalar kendi güçlü ve gelişime açık yanlarını bilen ve bunları hayata geçirmek veya geliştirmek üzere eyleme geçen kişilerin iş performanslarının kendini doğru değerlendirmeyenlere oranla daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bu eğitimde kendinizi doğru değerlendirmenin yollarını öğrenecek ve bunun iş hayatınıza ve ilişkilerinize olan olumlu katkılarını algılayacaksınız.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta
Kendini doğru değerlendirme nedir?

2. Hafta
Kendinden kaynaklanan hataları kabul etmek.

3. Hafta
Geri bildirim talep etmek ve almak.

4.Hafta
BİTİRME SINAVI
VAKA ÇALIŞMASI
BİTİRME ÖDEVİ 
TAVSİYELER

Yetişkinlerin bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla her yetkinlik gelişimi için bu eğitimler farklı uygulamaların harmanlanmasıyla oluşturmuştur.
    Her bölümde sunulan 6-9 dakikalık videoları izleyerek konuya giriş yapacak, ardından verilen metinlerle bilgileri pekiştirebileceksiniz. Test aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca verilen bireysel gelişim ödevi ile konuya özgü adımları kendi hayatınızdan örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle düşüncelerinizi paylaşmak ve farklı fikirleri okuyarak farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.
     Son haftada ise tüm konuları içeren bir test daha yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız. Ayrıca verilen vaka çalışmasını yapacak diğer kişilerin vaka çalışmalarını analiz ederek değerlendirecek ve konu hakkında kapsamlı düşünme ve fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size bir fırsat gösterecektir. Bitirme ödevi ise bu yetkinliği görünür ve kalıcı kılmak üzere , kendinize verdiğiniz bir taahhüt belgesi olarak kaydedilecektir.
     Her bölümde okuma ( kitap, makale) ve film ( sinema filmi; Konferanslar) izleme tavsiyeleri göreceksiniz. Bu ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize katkıda bulunacak ve daha derin bilgi edinmenizin yollarını açacaktır.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?