İletişim ve İlişki Yönetimi

Eğitim Hakkında

Artık yöneticiler yeni bir ölçütle kıyaslanıyorlar, ne kadar akıllı oldukları ve ne kadar teknik bilgi sahibi olduklarının üstüne çevresindekilerle nasıl iletişim kurduklarına ve ilişkilerini nasıl sürdürdüklerine bakılıyor. Kişiler arası nasıl iletişim kurulduğu ve bunlara dayanarak ilişkilerin nasıl sürdürüldüğü iş başarınızda anahtar olacaktır. Bu eğitimde başarıya giden yolda iletişiminizi doğru olarak nasıl kuracağınızı ve bu becerileri ilişkilerinizi mükemmelleştirmek üzere nasıl kullanacağınızı uygulamalı örnekler görerek ve yaparak öğreneceksiniz.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta

Temel İletişim Becerileri (Dinleme)

2. Hafta

Aldığımız ve verdiğimiz mesajlar

3. Hafta

Temel iletişim becerileri (Anlatma, soru sorma)

4. Hafta

İlişkileri yönetmek

5.Hafta

BİTİRME SINAVI

VAKA ÇALIŞMASI

BİTİRME ÖDEVİ

TAVSİYELER

Yetişkinlerin bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla her yetkinlik gelişimi için bu eğitimler farklı uygulamaların harmanlanmasıyla oluşturmuştur. Her bölümde sunulan 6-9 dakikalık videoları izleyerek konuya giriş yapacak, ardından verilen metinlerle bilgileri pekiştirebileceksiniz. Testler aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca verilen bireysel gelişim ödevi ile konuya özgü adımları kendi hayatınızdan örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle düşüncelerinizi paylaşmak ve farklı fikirleri okuyarak farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.
Son haftada ise tüm konuları içeren bir test daha yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız. Ayrıca verilen vaka çalışmasını yapacak diğer kişilerin vaka çalışmalarını analiz ederek değerlendirecek ve konu hakkında kapsamlı düşünme ve fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size bir fırsat gösterecektir. Bitirme ödevi ise bu yetkinliği görünür ve kalıcı kılmak üzere , kendinize verdiğiniz bir taahhüt belgesi olarak kaydedilecektir.
Her bölümde okuma (kitap, makale) ve film (sinema filmi, konferanslar) izleme tavsiyeleri göreceksiniz. Bu ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize katkıda bulunacak ve daha derin bilgi edinmenizin yollarını açacaktır.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?