Hedeflere Ulaşmak

Eğitim Hakkında

Başarılı olmak için doğru hedefler koymayı öğrendikten sonraki iş bu hedeflere ulaşmak üzere eyleme geçmektir. Çalışanlar üretken olabilmek için verimli bir çalışma yapabilmelidirler. Bunun yolu da kendimizi yönetmekten geçer. Bu eğitimde etkin ve verimli çalışabilmek için, kendinizi nasıl yöneteceğinizi , nasıl plan yapacağınızı, planları gerçekleştirmek üzere günlük çalışmalarınızda nasıl hareket ederek üretken olabileceğinizi öğreneceksiniz.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta
Yapılacaklar listesi ile plan arasındaki farklar

2. Hafta
Eylem planı yazmak.

3. Hafta
Eyleme geçmek.

4.Hafta
BİTİRME SINAVI
VAKA ÇALIŞMASI
BİTİRME ÖDEVİ
TAVSİYELER

Yetişkinlerin bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla her yetkinlik gelişimi için bu eğitimler farklı uygulamaların harmanlanmasıyla oluşturmuştur.
    Her bölümde sunulan 6-9 dakikalık videoları izleyerek konuya giriş yapacak, ardından verilen metinlerle bilgileri pekiştirebileceksiniz. Testler aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca verilen bireysel gelişim ödevi ile konuya özgü adımları kendi hayatınızdan örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle düşüncelerinizi paylaşmak ve farklı fikirleri okuyarak farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.
    Son haftada ise tüm konuları içeren bir test daha yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız. Ayrıca verilen vaka çalışmasını yapacak diğer kişilerin vaka çalışmalarını analiz ederek değerlendirecek ve konu hakkında kapsamlı düşünme ve fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size bir fırsat gösterecektir. Bitirme ödevi ise bu yetkinliği görünür ve kalıcı kılmak üzere , kendinize verdiğiniz bir taahhüt belgesi olarak kaydedilecektir.
     Her bölümde okuma (Kitap, makale) ve film (Sinema filmi; Konferanslar) izleme tavsiyeleri göreceksiniz. Bu ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize katkıda bulunacak ve daha derin bilgi edinmenizin yollarını açacaktır.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?