Empati

Eğitim Hakkında

Düzenli disiplinli çalışabilir, kendi işinizi mükemmel yapabilirsiniz. İş ve özel hayatınızda diğer insanlarla kesişme noktanız olması kaçınılmazdır. Ast üst eş değer veya dost arkadaş, paydaş gibi her rolde ihtiyacınız olan yetkinlik duyarlı olmaktır. Çevrenizde bulunan kişilerin duygu ve düşüncelerini anlayıp buna uygun davranışlar sergilediğiniz zaman başarınız artacaktır. Öte yandan karşılıklı anlayış içinde çalışan ve yaşayan insanlar iç huzuruna da kavuşacaklardır. Bu eğitimde iş hayatından örnekler üzerinde yapılacak vaka çalışmaları ile yeni davranış değişiklikleri edinmeniz mümkün olacaktır.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta
Duyarlılık duyarsız yaklaşımlar
Örnekler üzerinde egzersiz

2. Hafta
Duyarlılık olumsuz yaklaşımlar
Örnekler üzerinde egzersiz

3. Hafta
İş hayatında Duyarlı/ duyarsız Yönetici davranışı
Vaka çalışması Yönetici / çalışan ilişkisi ve iş sonuçlarına etkisi

4.Hafta
BİTİRME SINAVI
VAKA ÇALIŞMASI
BİTİRME ÖDEVİ
TAVSİYELER

Yetişkinlerin  bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla  her yetkinlik gelişimi için  bu  eğitimler farklı uygulamaların  harmanlanmasıyla  oluşturmuştur.

            Her  bölümde  sunulan  6-9  dakikalık  videoları  izleyerek konuya  giriş yapacak, ardından verilen  metinlerle bilgileri  pekiştirebileceksiniz.   Testler  aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca  verilen bireysel gelişim  ödevi ile   konuya  özgü adımları  kendi hayatınızdan  örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma  forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle  düşüncelerinizi paylaşmak ve  farklı  fikirleri okuyarak  farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.

            Son haftada  ise  tüm konuları içeren bir  test daha  yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız.  Ayrıca  verilen  vaka  çalışmasını yapacak diğer kişilerin  vaka  çalışmalarını  analiz ederek değerlendirecek ve  konu hakkında  kapsamlı düşünme ve  fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar   öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size  bir fırsat   gösterecektir.  Bitirme  ödevi ise bu yetkinliği  görünür  ve kalıcı kılmak üzere , kendinize verdiğiniz  bir taahhüt  belgesi olarak  kaydedilecektir.

            Her bölümde   okuma  ( kitap, makale)  ve  film (  sinema  filmi;  Konferanslar)  izleme tavsiyeleri  göreceksiniz. Bu  ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize  katkıda bulunacak ve  daha  derin bilgi edinmenizin  yollarını açacaktır. 

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?