Duygularının Farkında Olmak

Eğitim Hakkında

İnsanlar hangi duygu hali içinde hangi davranışları yaptıklarını bilirlerse bunları değiştirme olanağına sahip olurlar. Bu bilgi davranışa dönüştüğü takdirde insanların özel ve iş hayatlarındaki ilişkilerine ve iş performanslarına olumlu katkılar sağlar. Bu eğitimde kendi duygu durumlarınızı irdeleme ve hayatınızla ilgili olumlu değişiklikler yapmanın yollarını göreceksiniz.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta
Kendini doğru değerlendirme nedir?

2. Hafta
Kendinden kaynaklanan hataları kabul etmek

3. Hafta
Geri bildirim talep etmek ve almak

4.Hafta
BİTİRME SINAVI VAKA ÇALIŞMASI
BİTİRME ÖDEVİ VE TAVSİYELER

Yetişkinlerin bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla her yetkinlik gelişimi için bu eğitimler farklı uygulamaların harmanlanmasıyla oluşturmuştur.

Her bölümde sunulan 6-9 dakikalık videoları izleyerek konuya giriş yapacak, ardından verilen metinlerle bilgileri pekiştirebileceksiniz. Test aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca verilen bireysel gelişim ödevi ile konuya özgü adımları kendi hayatınızdan örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle düşüncelerinizi paylaşmak ve farklı fikirleri okuyarak farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.

Son haftada ise tüm konuları içeren bir test daha yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız. Ayrıca verilen vaka çalışmasını yapacak diğer kişilerin vaka çalışmalarını analiz ederek değerlendirecek ve konu hakkında kapsamlı düşünme ve fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size bir fırsat gösterecektir. Bitirme ödevi ise bu yetkinliği görünür ve kalıcı kılmak üzere, kendinize verdiğiniz bir taahhüt belgesi olarak kaydedilecektir.

Her bölümde okuma (kitap, makale) ve film (Sinema filmi; Konferanslar) izleme tavsiyeleri göreceksiniz. Bu ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize katkıda bulunacak ve daha derin bilgi edinmenizin yollarını açacaktır.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?