Duygularını Yönetmek

Eğitim Hakkında

Hayatımızda birçok zorlukları aşarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bir de bunun üstüne bazı olaylar oluyor ve biz kızıyoruz, üzülüyoruz ve duygu dalgalanmalarına maruz kalıyoruz. Tabi bu durum bizim bir sonraki davranışlarımızı da etkiliyor. Davranışlarımız da diğer insanlarla olan ilişkilerimizi ve bazen dolaylı bazen doğrudan yaptığımız işi ve iş performansımızı etkiliyor. Bu eğitimde kendimizi kontrol ederek hem ilişkilerimizde kazaya uğramamayı hem de iş performansımızı olumsuz etkilerden korumayı sağlayacak çözümler görecek ve hayatınızda uygulamaya geçirmek üzere yollar öğreneceksiniz.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta

Kendine  hakim olamama  halleri,  kızgınlık,   sunum stresi  ( heyecan

2. Hafta

Kendine hakim Olma /Olamama Örnek vaka

3. Hafta

Kök nedenler , Çözüm  önerileri 

4.Hafta

BİTİRME SINAVI:.

VAKA ÇALIŞMASI

BİTİRME ÖDEVİ :.

TAVSİYELER:

Yetişkinlerin bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla her yetkinlik gelişimi için bu eğitimler farklı uygulamaların harmanlanmasıyla oluşturmuştur.

Her bölümde sunulan 6-9 dakikalık videoları izleyerek konuya giriş yapacak, ardından verilen metinlerle bilgileri pekiştirebileceksiniz. Test aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca verilen bireysel gelişim ödevi ile konuya özgü adımları kendi hayatınızdan örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle düşüncelerinizi paylaşmak ve farklı fikirleri okuyarak farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.

Son haftada ise tüm konuları içeren bir test daha yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız. Ayrıca verilen vaka çalışmasını yapacak diğer kişilerin vaka çalışmalarını analiz ederek değerlendirecek ve konu hakkında kapsamlı düşünme ve fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size bir fırsat gösterecektir. Bitirme ödevi ise bu yetkinliği görünür ve kalıcı kılmak üzere, kendinize verdiğiniz bir taahhüt belgesi olarak kaydedilecektir.

Her bölümde okuma (kitap, makale) ve film (Sinema filmi; Konferanslar) izleme tavsiyeleri göreceksiniz. Bu ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize katkıda bulunacak ve daha derin bilgi edinmenizin yollarını açacaktır.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?