Değişime Uyum

Eğitim Hakkında

Günümüzde iş hayatının kesin olan unsuru değişimdir.. Eski iş yapma tarzları her dönemde değişiklik göstermektedir. Değişime uyum sağlayan kişiler hem kendi başarılarını artırabilecekler hem de çalıştıkları kuruma fayda sağlayacaklar. Uyum sağlama yetkinliği düşük olan kişiler korku, kaygı ve rahatsızlık duygusu altında çalışırlar bu da iş performanslarını doğrudan etkiler. Bu eğitimde değişime uyum sağlayabilmek ve değişen koşullar altında çalışarak başarılı olabilmek için neler yapabileceğinizi ve davranışlarınızı nasıl değiştirebileceğinizi görecek ve pratik uygulamalar yaparak değişime uym sağlama yetkinliğinizi geliştireceksiniz.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta
Değişime uyum sağlamak neden zordur?
Örnek vakalar üzerinde egzersiz

2. Hafta
Değişime direnç ve bu direncin aşılması
Örnek vakalar üzerinde egzersiz

3. Hafta
Değişime uyum göstermek için neler yapmak gerekir?
Uygulamalı Örnekler 

4.Hafta
BİTİRME SINAVI:.
VAKA ÇALIŞMASI
BİTİRME ÖDEVİ :
TAVSİYELER:

Yetişkinlerin  bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla  her yetkinlik gelişimi için  bu  eğitimler farklı uygulamaların  harmanlanmasıyla  oluşturmuştur.

            Her  bölümde  sunulan  6-9  dakikalık  videoları  izleyerek konuya  giriş yapacak, ardından verilen  metinlerle bilgileri  pekiştirebileceksiniz.   Testler  aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca  verilen bireysel gelişim  ödevi ile   konuya  özgü adımları  kendi hayatınızdan  örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma  forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle  düşüncelerinizi paylaşmak ve  farklı  fikirleri okuyarak  farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.

            Son haftada  ise  tüm konuları içeren bir  test daha  yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız.  Ayrıca  verilen  vaka  çalışmasını yapacak diğer kişilerin  vaka  çalışmalarını  analiz ederek değerlendirecek ve  konu hakkında  kapsamlı düşünme ve  fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar   öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size  bir fırsat   gösterecektir.  Bitirme  ödevi ise bu yetkinliği  görünür  ve kalıcı kılmak üzere , kendinize verdiğiniz  bir taahhüt  belgesi olarak  kaydedilecektir.

            Her bölümde   okuma  ( kitap, makale)  ve  film (  sinema  filmi;  Konferanslar)  izleme tavsiyeleri  göreceksiniz. Bu  ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize  katkıda bulunacak ve  daha  derin bilgi edinmenizin  yollarını açacaktır. 

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?