Değerlerle Yaşamak

Eğitim Hakkında

Yaşarken pek dikkat etmeyiz ama hayatımız bazı eksenler üzerinde geçer. Neye odaklandığımız ve tercihlerimizi nelere dayanarak yaptığımız hayatımızda elde ettiklerimizi doğrudan etkileyecektir. Bu eğitimde değerlerimizi doğru olarak nasıl belirleyeceğiniz ve değerlerinizi nasıl hayata geçireceğinizi öğrenecek , hedeflerinize ulaşmanın önemli bir yolunu görecek ve huzurlu , mutlu bir yaşam sürmek için seçenekler oluşturmanın yolunu öğreneceksiniz.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?

Program

1. Hafta
Hayatımızdaki bazı önemli kavramlar ve değerler kavramının incelenmesi

2. Hafta & 3.hafta
Değerlerinizi belirlemek

4. Hafta
Değerlerinizin Hedeflerinizle uyumu

5.Hafta
Amaçlarınızla Değerlerinizin uyumu

BİTİRME SINAVI: 
GELİŞİM ÖDEVİ.
VAKA ÇALIŞMASI
TAVSİYELER:.

Yetişkinlerin bir yetkinliği öğrenmesi ve bunu davranış olarak hayata geçirmesini sağlamak amacıyla her yetkinlik gelişimi için bu eğitimler farklı uygulamaların harmanlanmasıyla oluşturmuştur.

            Her bölümde sunulan 6-9 dakikalık videoları izleyerek konuya giriş yapacak, ardından verilen metinlerle bilgileri pekiştirebileceksiniz. Test aracılığı ile bilgilerinizi denetleme olanağı bulacaksınız. Ayrıca verilen bireysel gelişim ödevi ile konuya özgü adımları kendi hayatınızdan örneklerle özelleştirerek içselleştirmeniz sağlanacak. Tartışma forumları aracılığı ile aynı eğitimi alan kişilerle düşüncelerinizi paylaşmak ve farklı fikirleri okuyarak farklı içgörüler elde etmeniz sağlanacaktır.

            Son haftada ise tüm konuları içeren bir test daha yaparak bilgileri tekrar etmiş olacaksınız. Ayrıca verilen vaka çalışmasını yapacak diğer kişilerin vaka çalışmalarını analiz ederek değerlendirecek ve konu hakkında kapsamlı düşünme ve fikir edinme olanağına sahip olacaksınız. Burada anılan tüm adımlar öğrenilen yetkinliği uygulamanız için size bir fırsat gösterecektir. Bitirme ödevi ise bu yetkinliği görünür ve kalıcı kılmak üzere, kendinize verdiğiniz bir taahhüt belgesi olarak kaydedilecektir.

            Her bölümde okuma (Kitap, makale) ve film (Sinema filmi; Konferanslar) izleme tavsiyeleri göreceksiniz. Bu ilave kaynaklar konu hakkında gelişmenize katkıda bulunacak ve daha derin bilgi edinmenizin yollarını açacaktır.

Eğitimi almak üzeresiniz,

onaylıyor musunuz?