İşte Dünyanın En Yenilikçi Yedi Firması

Forbes’un hazırladığı En İnovatif İşletmeler - 2016 listesindeki ilk yedi sıralama şu şekilde:

1- Tesla Motors: Elektrikli araç tasarım, üretim ve geliştirmesinin yanında elektrikli trenler için çeşitli parçalar da yapan Tesla yüz üzerinden 82,4 puanla 2016 yılı listesinin ilk sırasında yer alıyor. 13.058 kişinin çalıştığı Tesla 2003 yılında kurulmuş.

 

 

2- Salesforce.com: Müşteri İlişkileri Yönetimi başta olmak üzere farklı konularda da bulut tabanlı yazılım çözümleri sunan Salesforce.com 75,5 puanla ikinci sırada. 1999 yılında kurulan Salesforce.com’da toplam 19.000 kişi çalışıyor.

 

3- Regeneron Pharmaceuticals: Farmasotik teknolojiler ile kanser, kolesterol, astım gibi konularda ilaç geliştiren Regeneron yüz üzerinden 72,9 puanla üçüncü sırada yer alıyor. 4.300 kişinin çalıştığı Regeneron 1988 yılında kurulmuş.

 

4- Incyte: Ağırlıklı olarak kanser ilaçlarının geliştirilmesi üzerine çalışan Incyte firması 70,8 puanla dördüncü sırada. Toplam 692 kişinin çalıştığı Incyte 1991 yılında kurulmuş.

 

5- Alexion Pharmaceuticals: Özellikle üroloji alanındaki kritik rahatsızlıklara çözüm getirmek üzere çalışan Alexion 70 puanla Forbes’un ilk beşinde yer alıyor. 1992 yılında kurulan Alexion 2.924 kişilik personele sahip.

 

6- Under Armour: 13.900 çalışanı ile erkek-kadın giyimi, ayakkabısı ve aksesuarlarının tasarım, üretim ve pazarlaması üzerine faaliyet gösteren Under Armour 68,9 puanla altıncı sırada yer alıyor. Under Armour 1996 yılında kurulmuş.

 

7- Monster Beverage: 1985 yılında kurulan Monster Beverage, geniş bir bayi ağı aracılığıyla su, soğuk çay, limonata, meyva suyu gibi gazsız içeceklerin üretim ve satışı alanında faaliyet gösteriyor. Toplam 2.214 kişinin çalıştığı Monster Beverage yüz üzerinden 68,8 puanla yedinci sırada.

Forbes’un listesinde yer alan ilk yedi firmanın ortalamasını aldığımızda henüz 23 yaşına gelmemiş, 8.000 çalışana sahip bir firma çıkıyor karşımıza. Elbette inovatif olarak çok önemli başarılara imza atan başka firmalar da var ancak Forbes’un listesi belli bir satış cirosunun üzerine çıkan firmaları kapsıyor. Bu listeye baktığınızda, başarının yalnızca parlak bir fikirden ibaret olmadığını, en yenilikçi fikirlerin bile iyi bir ekip, yeterli zaman ve başarıya odaklanmakla mümkün olabildiğini görebilirsiniz.

Not: OffCourse’un Başarı Odaklılık Eğitimi ile bu konudaki yetkinliklerinizi artırmak için hemen kayıt yaptırıp, eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun, kişisel bilgisayarınız ve internet bağlantısı ile dilediğiniz zaman eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Kaynak: Forbes- The World's Most Innovative Companies